tim_9845_novyy_razmer
Як виглядає закинутий бобслейний трек поблизу Вишгорода

Завдяки своєму горбистому рельєфу і близькістю до Києва, за часів СРСР, Вишгород став місцем, де була побудована спортивна база і величезна санний комплекс.

Спортивна база «Вишгород», як вона колись називалася, була відома своєю відмінною підготовкою спортсменів з санним видів спорту. Саме тут тренувалася знаменита учасниця олімпійських ігор Наталя Якушенко (виграла 2 бронзові медалі на чемпіонаті світу, завершила кар’єру в 2010 році).

Тренування йшли цілий рік. Влітку на санки ставилися великі пластикові колеса. Вони котили нешвидко, і дуже голосно. Санки були легкими, важили до 20 кг, тому розштовхати їх або перенести в інше місце було досить проблематично, але тренування йшли.

Потім настала перебудова і історія бази стає сумною.
З початку 1990-х років почалися зміни керівництва, звільнення тренерів і скорочення фінансування бази. У 1993 році була закрита дитяча спортивна школа, яка працювала поруч зі спортивним комплексом.
Буквально через півроку, вся бобслейная траса, згоріла дотла.

Відновлювати її не стали – надто дорого і клопітно. Від траси залишилася металева конструкція, дерево майже все вигоріло. Тепер санний трек нагадує чи то скелет динозавра, то чи остов корабля, викинутого на берег.

Зараз на місці колишньої спортивної бази знаходиться гірськолижний комплекс «Вишгора». Тут можна покататися на лижах і сноубордах, взяти напрокат спорядження.

Взимку тут працює невелика лижна траса.

Також на місці колишньої спортивної бази знаходиться гірськолижний комплекс «Вишгора». Тут можна покататися на лижах і сноубордах, взяти напрокат спорядження.

Фото Миколи ТИМЧЕНКА, “День”
Сподобалась новина? Розкажи про це друзям!