kmo_088197_218204_1_t219_190456

Росія не мала законних прав на повернення Криму до свого складу, заявив у середу на слуханнях у сенаті кандидат на посаду глави держдепартаменту Рекс Тіллерсон.

«Ні. Це було захоплення території, яка не була їхньою (Росії — ІФ)», — сказав він на слуханнях у сенатському комітеті з міжнародних справ.

На думку Р. Тіллерсона, США дали «слабку відповідь» Росії на її дії в Криму, що спонукало Росію до подальшої активності на сході України.

Р. Тіллерсон наголосив, що в тих умовах США мають діяти рішучіше, наприклад, передавати Україні розвіддані про ситуацію на сході країни і надавати їй оборонну зброю.

Він додав, що мінські домовленості поки що не виконані.

Р. Тіллерсон вважає, що у відстоюванні своїх інтересів Росія не виявляє непередбачуваності.

«Росія становить небезпеку, але вона не є непередбачуваною в обстоюванні власних інтересів… Росія домагається поваги та необхідності на глобальній арені. Її нещодавня активність не враховувала інтереси», — сказав.

«Нам потрібен відкритий і чесний діалог з Росією з приводу її амбіцій, так, щоб ми знали, як планувати наш власний (політичний — ІФ) курс», — додав він.

При цьому він зазначив, що НАТО тверезо оцінює небезпеку від Росії.

«Наші партнери з НАТО мають рацію, коли побоюються зростання активності Росії. Але це було все зроблено за відсутності американського лідерства»,- наголосив Р. Тіллерсон.

Він пояснив, що «США відступили від зобов’язань, які дали своїм партнерам».

«Ми посилали слабкі або змішані сигнали червоного кольору, які стали зеленими», — пояснив Р. Тіллерсон

Кандидат на посаду держсекретаря також висловив занепокоєння з приводу повідомленьпро вплив Росії на вибори в США.

«Повідомлення, які я читав, викликають занепокоєння», — сказав він, відповідаючи на запитання сенатора Марка Рубіо в рамках слухань.

Джерело

Сподобалась новина? Розкажи про це друзям!